En inovatif verimli güvenilir

Teknolojik Çözümler için

ANALİZ VE PROJELENDİRME

Bir uygulamanın yürütülmesi analizdir. Analiz ticari büyümeyi desteklemek, eleştirel olarak rakiplerden ayrılmak, verimliliği artırmak, çözümleme ve tahlil için ilk ve en gerekli işlemdir.

ÜRÜN GELİŞTİRME

Ürün geliştirme süreci; teknoloji stratejilerini, proje yönetimini, iş geliştirme, ekonomik analizler, inovasyon, yeniliklerin yaygınlaştırılması ve ekip çalışması konularını kapsar.

GÖMÜLÜ YAZILIM

Gömülü yazılım (firmware), elektronik makinelerde yer alan entegrelerin farklı görevleri yerine getirmeleri için ihtiyaç duydukları programlamadır.

PCB / DEVRE TASARIMI

Elektronik devre tasarımı konusunda uzman ekibimizle, tek katlıdan çok katlıya kadar tüm PCB tasarım ihtiyacına uygun hizmeti sağlıyoruz.

MOBİL / WEB UYGULAMA

Web ve mobil uygulamalar, çağımızda farklı stratejilere ve azımsanamayacak bir değişime imza attı. Proje ihtiyacına göre cross-platform ve native uygulamalar geliştiriyoruz. 

DANIŞMANLIK

Ar-ge, Bilişim, Fizibilite ve İş Planı Hazırlama, Hibe ve Fonlar, Proje Yönetimi konularında profesyonel danışmanlık sağlamaktayız.

Engineered Product (Enpro) olarak biz, 2018 yılında TÜBİTAK tecrübeli ekibi  ile kurulmuş, Bilişim Teknolojileri ve Danışmanlık Firmasıyız.  2018 TÜBİTAK ARGE Girişim Sermayesi Desteği alarak faaliyete başladık ve teknoloji alanında ihtiyaç duyulan  kaliteyi, dinamizmi, yerli üretimin stratejik önemini biliyor ve geliştirmek istiyoruz.

Bilişim teknolojileri alanında ülkemizi ileri taşıyacak, uluslararası arenada temsil edecek, gelişimi ve üretimi artıracak teknolojik çözümler ve ARGE projeleri üretiyoruz.

Referanslarımız

Voix PTT & Voix APP

Antalya Dijital Hafıza Haritası

Robo Turtle

2020 yılında mobil uygulama gelirlerinin yaklaşık olarak 600 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor. Akıllı telefon ve tabletler, günümüzde hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Akıllı telefonların modern toplumdaki yeri, mobil deneyimlerin belirleyici rolünün bir göstergesi. Bu deneyimler ışığından mobil cihazlar için uyarlanmış yazılımlar, her geçen gün değerini artırıyor. Bu değer artışı artık marka ve şirketlerin varlığını sürdürme yarışana doğru gidiyor. Bu üreten ve büyüyen sanayi, işletme ve markaları cezbetmekte ve dolayısıyla katma değer sağlamakta Mobil uygulama geliştirmenin anlamı nedir? Gelişen ve değişen teknoloji ile beraber web ve mobil, varlık sürdürme, iş geliştirme, pazarlama, satış artırma ve aktif iletişim kurma platformlarını farklılaştırdı. Mobil uygulama geliştirme, akıllı telefon veya tablet bilgisayarlar gibi mobil cihazlar için donanım ve ürün özelliklerinden yararlanarak optimize edilmiş bir yazılım oluşturulması ve geliştirilmesidir. Mobil uygulama, ağ bağlantısı kurarak çalışabilir. Bu sebeple mobil uygulama geliştirme işlemi, yüklenebilir yazılım paketleri (kod, ikili dosyalar, varlıklar vb) oluşturmayı, bir API (Uygulama programlama arayüzü) ile…

Daha fazla oku

Microsoft, iki yıl önce başlayan Startup’lar için Microsoft girişimine, 500 Milyon dolarlık bir taahhüt ve B2B girişimleri için önde gelen kurumsal bulut haline gelme iddiası ile başladı. Zaman içinde B2B teknoloji girişimleri arasında muhteşem bir büyümeye tanık olundu. 2019’da kurumsal girişimlere 30 milyar dolar yatırıldı. 140’dan fazla ülkede binlerce girişim, çözümlerini kurumsal müşterilere bağladı. Programdaki aktif Startup’lar 2019 yılında 1 milyar dolardan fazla yeni satış fırsatı kapatma hızı kazandı. Startup için Microsoft Programı, yeni Azure kredileri ile birlikte Startup’lara ortak satış kaynakları, teknik destek ve geliştirme araçları sunma hedefi ile gelişti ve şimdi ise satış fırsatlarının önünü açacak iki yeni avantaj ekledi.  Microsoft, Startup’lar için; ek güvenlik ve uyumluluk özelliklerine sahip GitHub’ın işletme sürümü olan GitHub Enterprise’ın yanı sıra müşterilerinin kolayca uygulama geliştirmesine ve verileri analiz etmesine olanak tanıyan Microsoft Power Platform’a ücretsiz erişim sağlayacağını 13 Şubat 2020’de duydurdu. Startup’lar programa katılmanın avantajının yanı sıra GitHub Enterprise’a da erişebiliyor. Verileri…

Daha fazla oku

Arama Motoru Optimizasyonu Nedir? Arama motoru optimizasyonu (SEO- Search Engine Optimization); Web sitelerini, arama motorlarının kriterlerine uygun hale getirerek ve “rahat taraması”na olanak sağlayarak web sitesinin optimize edilmesidir. Açmak gerekirse SEO, bir arama motorunun (SERP), arama sonuçları sayfasında (Google, Bing, Yandex vb) yüksek dereceli bir yerleşim elde etmek ve web sitesine ziyaretçi trafiğini artırmak için kullanılan stratejiler ve taktiklerdir. SEO ile gelen trafik, arama motoru pazarlama yöntemleriyle (SEM) gelen trafikten ayırt etmek için “organik arama trafiği” olarak isimlendirilir. Arama, kullanıcıların içerik keşfetmesinin temel yollarından biri olduğu için, arama motorlarında yer almak ve trafiği artırmak her işletme için çok değerlidir. İyi yapılandırılmış bir SEO, arama motorunun sitenizi bulmasına ve anlamasına yardımcı olur. Arama motorları, iyi ve alakalı yazılmış içerikleri sever ve kullanıcının aradığını tam olarak bulmasını ister. İyi bir SEO için odaklı kurgulanmış bir SEO planı hazırlamak çok önemlidir. Hedefleri belirleyerek bunlara uygun bir plan geliştirmek, öncelikleri iyi belirlemek ve gerekli…

Daha fazla oku